Hledá se investor pro území v lokalitě Technologická v Pustkovci

Hledá se investor pro území v lokalitě Technologická v Pustkovci

8. 12. 2023

Postupné naplňování dlouhodobého plánu rozvoje T-Parku v Pustkovci pokračuje. Nyní město hledá investora pro největší plochu, která je v území k dispozici. Bude se jednat o objekt s názvem T6.

Technologický park má velký význam pro Ostravu i celý region. Poskytuje zázemí pro rozvoj inovací a podnikání, významný je i z urbanistického pohledu. Nachází se mezi areálem VŠB - TUO a zástavbou rodinných domů v Pustkovci, které by měl vhodně propojit. Aby byl rozvoj lokality promyšlený, nechalo město Ostrava připravit urbanistickou studii. Tu v roce 2021 pod vedením MAPPA zpracoval ateliér WMA architects (https://www.mappaostrava.cz/technologicka).

Díky studii, která území připravila, může město podnikat další kroky. Například nabízet jednotlivé pozemky investorům s předem stanovenými pravidly. Tak tomu bylo v případě budovy T8, která se již projektuje. Nyní město přijímá nabídky na odkup pozemků, kde by měl vzniknout objekt T6 (https://investinostrava.cz/cs/pozemky/). Do budoucna se počítá také s objektem T5, který nahradí objekty T1 (Piano) a T2 (Tandem).

T6 vyroste v odlehlejší části areálu a nabídne prostory pro celé spektrum klientů T-Parku Ostrava provádějících výzkumnou a inovační činnost. Součástí budou prostory pro administrativu, dílny, laboratoře či společné zázemí. Parkovací stání by mělo být řešeno formou podzemního parkování.

Lokalita Technologická je jednou ze sedmi rozvojových lokalit, kterým se věnujeme na nové výstavě Město staví město 🟢 Prohlédnout si ji můžete každý všední den od 2 do 6.