Už po čtvrté se zapojujeme do festivalu Den architektury

Už po čtvrté se zapojujeme do festivalu Den architektury

15. 9. 2023

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos zapojili do festivalu Den architektury. Tento rok toho ale pro vás připravujeme víc:

2. 10. Přednáška s diskuzí –⁠ Parkovací dům za katedrálou / Chalupa architekti

Hned první událost úzce souvisí se zastřešujícím tématem letošního ročníku festivalu – konstrukce! Jaká technická specifika museli řešit architekti/projektanti parkovacího domu za katedrálou od doby, kdy jejich návrh zvítězil v architektonické soutěži v roce 2020? Jak se projekt vyvíjí, na jaké problémy narazili či jaká technická specifika museli při projektování překonat představí zástupci kanceláře, architekti Marek a Štěpán Chalupové a Jan Ptáček. 

4. 10. Komentovaná procházka – Budoucí rozvoj Černé louky

Jaké konkrétní změny čekají Černou louku? Přímo na místě vám to ukáží autoři nové urbanistické studie, naši kolegové Pavel Řihák, Martina Mikócziová a Daniela Davidová.

10. 10. Film a architektura – Ostrava v Minikino Ostrava

Nejen pohled na specifické architektonické a technické stavby, ale ve svém širším pojetí především na společenské a ideologické konstrukty, které formují města i způsob, jakým je vnímáme a denně užíváme vám zprostředkuje dvojice dokumentárních snímků.

17:00 | Sestavený život a 19:30 | Nejlepší město na světě

Kde se s vámi potkáme?