Eva Jiřičná osobně zahájí vernisáž výstavy, která představí průřez její tvorbou v rámci studia AI - DESIGN. Zahájení je v pátek 16. května v 19 hodin.
Eva Jiřičná opět v Ostravě!
Výstava EVA & AI DESIGN představí průřez architektonickou tvorbou Evy Jiřičné a studia AI-DESIGN, které spoluzaložila s architektem Petrem Vágnerem. Seznámí návštěvníky s výběrem významných projektů obou autorů, které reflektují jejich charakteristický přístup k architektuře – důraz na detail, lehkost konstrukcí a inovativní využití materiálů, zejména skla a kovu.
Expozice představí návrhy a realizace jako je např. rekonstrukce zámku v Pardubicích, rekonstrukce věžového domu v Ostravě, ikonické točité schodiště v Somerset House v Londýně nebo návrh Nové Oranžerie pro Pražský hrad.
Prezentovány budou formou modelů, výkresů, vizualizací a dalších materiálů přibližujících nejen výsledek, ale i proces vzniku architektury.
Výstava tak poskytne komplexní pohled na vývoj architektonického myšlení Evy Jiřičné, Petra Vágnera a jejich týmu. Nabídne vhled do světa tvorby, která je technicky precizní a promyšlená, ale také vizuálně silná a citlivě reagující na prostor.
Výstavu osobně zahájí architektka Eva Jiřičná.
Vernisáž pro veřejnost proběhne v pátek 16. května od 19 hodin.
MAPPA Za výlohou na ulici Nádražní 17.
Výstavu pak budete moci navštívit každý všední den od 14 do 18 hodin až do 30. 9. 2025.