Projekt BIOM

Projekt BIOM

Zveme vás na přednášku! Výzkumný tým Romana Bolcka a Zdeňka Vejpustka z VUT v Brně vám představí svou urbanisticko-architektonickou vizi, která pomocí vyspělých technologií řeší různé problémy velkých měst. Ve čtvrtek 25. dubna od 18 hodin v MAPPA Za výlohou.

Více než polovina obyvatel naší planety žije ve městech. Předpokládá se, že do roku 2050 se toto číslo vyšplhá na 68 %! Zjistěte, jak s výzvami velkých měst a jejich nároky na zásobování a infrastrukturu pracuje výzkumný projekt BIOM.

Projekt BIOM se zaměřuje na využití moderních technologií k přesunu zemědělství, vodních zdrojů a výroby energie do blízkosti megapolí. Tím dochází ke vzniku téměř soběstačných měst, která minimalizují nároky na dopravu a maximalizují kvalitu života obyvatel.

BIOM nemění jen infrastrukturu a zásobování, ale přináší i architektonické řešení. “Stonky” mohou sloužit jako model pro nový typ bydlení, spojující moderní technologie a udržitelnost.

S koncepty jako vertikální zahrady, inteligentní infrastruktura a rozsáhlé zelené ekosystémy mění BIOM způsob, jakým chápeme a utváříme městský prostor.

Přijďte si rozšířit obzory! 
Vstup volný