Robert Konieczny: Galerie PLATO v kontextu staveb KWK Promes

Robert Konieczny: Galerie PLATO v kontextu staveb KWK Promes

Při příležitosti otevření zrekonstruovaných ostravských jatek, která budou sloužit jako sídlo galerie PLATO, navštíví Ostravu polský architekt a autor této rekonstrukce Robert Konieczny.

Výstavy, které budou v objektu k vidění a které budou mapovat příběh stavby i jejího tvůrce, doplní svou přednáškou a navazující besedou. V rámci vystoupení s podtitulem "Galerie PLATO v kontextu staveb KWK Promes" představí rodák z nedalekých Katovic paralely a odlišnosti ostravského projektu s návrhy, které jeho architektonické studio vytvořilo v průběhu více než 20 let své existence.

Akce bude probíhat v češtině a polštině a bude simultánně tlumočena.

Polský architekt světového renomé absolvoval Slezskou technickou univerzitu v Gliwicích a v roce 1999 založil vlastní kancelář KWK Promes. Je členem Francouzské akademie architektury, byl nominován na cenu Miese van der Rohe a získal řadu ocenění v rodném Polsku i napříč Evropou. Mezi jeho neslavnější stavby patří konceptuálně navržené rodinné domy Archa, Bezpečný dům a Aatriový dům nebo oceňované Centrum dialogu Národního muzea ve Štětíně. V roce 2009 byla jeho tvorba představena GVUO a Kabinetem architektury na výstavě Logika prostoru.

Akce se koná v rámci Měsíce otevřených dveří, který pořádá město Ostrava a galerie Plato.
Vstup volný, REZERVACE NUTNÁ – prosím proveďte ji na tomto odkaze: https://docs.google.com/.../1aEoo8REOJWXeYnAVrkpTgfC.../edit

V případě, že po registraci zjistíte, že se nemůžete zúčastnit, napište nám prosím na info@mappaostrava. Vrátíme vaše místo do nabídky. Děkujeme!